Zrobienie ciasta do pizzy nie wymaga wiele wysiłku, jednak znalezienie odpowiedniego przepisu zajmuje trochę czasu. Poniżej przedstawiamy sprawdzony przepis. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu tak jak i nam.

Ciasto do pizzy


Przygotowanie Trudność Porcje
około 50 minut łatwe 2 duże blachy

Składniki:

50 g świeżych drożdży - rozkruszamy
1 łyżeczka cukru
300 ml ciepłej wody
450 g mąki pszennej (ok. 3,5 szklanki)
1 łyżeczka soli

Przepis na ciasto do pizzy:

Przygotowanie ciasta do pizzy zaczynamy od rozczynu. Do sporej miski dodajemy pokruszone świeże drożdże, cukier oraz ciepłą wodę i mieszamy ze sobą do momentu całkowitego rozpuszczenia się drożdży. Przygotowany w ten sposób rozczyn odstawiamy na 5 minut aby drożdże zaczęły się mnożyć.

Do rozczynu dodajemy przesianą mąkę, sól i dokładnie mieszamy. Dobrze wyrobione ciasto nie będzie nam się kleiło do rąk, jeśli jego konsystencja będzie zbyt rzadka dodajemy stopniowo mąkę i ponownie wyrabiamy.

Tak przygotowane ciasto formujemy w kulę przykrywamy folią spożywczą lub czystą ściereczką lekko zwilżoną wodą (aby ciasto nam nie wyschło) i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

Gdy ciasto wyrośnie dzielimy je na taką ilość części ile pizz chcemy uzyskać. W naszym przypadku podzieliliśmy je na pół i otrzymaliśmy ciasto na dwie duże blachy.

Na natłuszczoną niewielką ilością oliwy blachę nakładamy ciasto do pizzy.

Smacznego!


Zobaczcie także nasz przepis na domową pizzę i sos pomidorowy idealny do podkładu do pizzy.
Zachęcamy do spróbowania.Subskrybuj nas na: