Wstyd się przyznać ale do tej pory stosowaliśmy polewę do ciasta zakupioną w sklepie. Wydawała nam się bardzo prosta w przygotowaniu i zawsze wychodziła bezproblemowo. Niedawno odwiedziła nas koleżanka, która pokazała nam jak zrobić domową polewę czekoladową przy użyciu kakao rozpuszczalnego, masła, mleka oraz cukru pudru. Wykonanie jej wychodzi za każdym razem, jest to sprawdzony szybki i smaczny przepis. Polewę tę można stosować do przyozdabiania ciast, tortów, babeczek oraz pierniczków. Przepis jest fantastyczny i polecamy każdemu kto ma problem z samodzielnym wykonaniem polewy ☺

Polewa czekoladowa do ciasta

Składniki:

3 łyżki wrzącego mleka
3 łyżki cukru pudru
3 łyżki ciemnego dobrego kakao
100 g masła lub margaryny

Do garnka wlewamy mleko (możemy zastąpić wodą), stopniowo dodajemy cukier. Dokładnie mieszamy do momentu aż cukier się rozpuści.

Masło lub margarynę kroimy w drobną kostkę, dodajemy do wrzącego mleka. Dokładnie mieszamy do całkowitego rozpuszczenia się masła/margaryny.

Po rozpuszczeniu zdejmujemy z ognia i stopniowo dodajemy kakao energicznie mieszając.

Mieszamy cały czas do powstania gładkiej, jednolitej konsystencji.

W ten sposób powstała lśniąca i czekoladowa polewa do ciasta.

Naszą polewę lekko schładzamy i wykorzystujemy wedle własnego uznania.

Smacznego!


Pamiętajmy aby do garnka dodawać składniki w takiej kolejności jak jest przedstawione. Gwarantuje to, że nasza polewa będzie idealna.Subskrybuj nas na: